بستن

کرونا و تحصیل در کانادا | پاسخ به سوالات دانشجویان بین الملل متقاضی

نوشته شده در 4 تیر , 1399 توسط: visaline_cr

 

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC)، با توجه به بحران کرونا، ایجاد محدودیت ها و تغییر قوانین، به برخی سوالات دانشجویان بین‌المللی پاسخ داده است.

 

 • در صورت انقضای مجور کار یا تحصیل به دلیل کرونا دسترسی به اسناد مورد نیاز برای تمدید ویزا نباشد ،‌چه اتفاقی می افتد؟

دانشجویان بین‌المللی در کانادا، باید برای تمدید مجوز تحصیلی خود، به صورت آنلاین اقدام کنند که در آن صورت تا زمان پاسخ از سوی اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، اجازه کار و تحصیل در کانادا را خواهند داشت.

علاوه بر این، متقاضیانی که امکان دسترسی به اسناد مورد نیاز ندارند و یا انگشت نگاری (بایومتریک) را انجام نداده اند، باید نامه‌ای مبنی بر جزئیات وضعیت، ضمیمه کنند.

اگر درخواست ویزای تحصیلی به دلیل کمبود مدارک ناقص باشد، پرونده از سوی اداره مهاجرت و شهروندی کانادا رد نمی‌شود و به متقاضی 90 روز فرصت داده می‌شود تا مدارك خود را ارسال كند و این مدت به صورت اتوماتیک تمدید می‌گردد.

 

بیشتر بخوانید: تحصیل در کالج‌های کانادا

 

 • آیا ویزای تحصیلی کانادا با توجه به بحران کرونا بررسی و پردازش می‌شود؟

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC)، درخواست های ویزای تحصیلی را بررسی و پردازش می‌کند اما ممکن است به دلیل رخداد کرونا تاخیر در پردازش وجود داشته باشد.

 

 • پذیرش ماه می به سپتامبر موکول شده است. آیا به نامه جدید پذیرش از مراکز آموزشی کانادا نیاز هست؟

اگر در کانادا هستید، به دلیل رخداد کرونا و تحصیل همزمان در کانادا ، باید تحصیلات خود را ظرف 150 روز از تاریخ تعویق یا ترم بعد شروع کنید (هر کدام که اول باشد). اگر این امکان پذیر نباشد، مجبورید وضعیت خود را تغییر دهید (به عنوان مثال، به وضعیت بازدید کننده) یا خاک کانادا را ترک کنید.

 

 • اگر متقاضی ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشد و دوره های آنلاین را در تابستان یا پاییز 2020 آغاز کند. این موضوع در آینده روی اجازه کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا تأثیر می‌گذارد؟

اگر کلاس‌های خود را در خارج از کانادا شروع کرده اید و تا 50٪ برنامه خود را انجام دهید، واجد شرایط ویزای کار پس از فارغ التحصیلی(PGWP) خواهید بود و هیچ زمانی از طول مدت  ویزای کار پس از پایان تحصیل (PGWP) در آینده، تا 31 دسامبر 2020 کسر نمی‌شود.

 

 • اگر به علت کرونا دوره های تحصیل خود را به صورت آنلاین شروع کنیم، برای حفظ ویزای کار پس از فارغ التحصیلی کانادا در آینده باید یک دانشجوی تمام وقت بود؟

بله، دانشجوی تمام وقت در مرکز آموزشی مورد تایید DLI، مگر اینکه موسسه آموزشی مورد نظر در حال حاضر قادر به ارائه تحصیل تمام وقت نباشد.

 

 

 • اگر تحصیلات خود را خارج از کشور کانادا بصورت آنلاین شروع کرده ولی بدون ویزای تحصیلی کانادا باشد، آیا برای برنامه ویزای کار پس از فارغ التحصیلی کانادا (PGWP) مشکلی ایجاد می‌کند؟

بله. مدت زمان تحصیل آنلاین بدون داشتن ویزای تحصیلی،  برای PGWP محاسبه نخواهد شد.

 

 • اگر متقاضی در کانادا فارغ التحصیل شده باشد و منتظر نتیجه درخواست ویزای کار پس از فارغ التحصیلی باشد و همچنین پیشنهاد شغلی نیز داشته باشد، با این شرایط، آیا اجازه سفر و ورود به کانادا را دارد؟

 اگر ویزای تحصیلی متقاضی اعتبار نداشته باشد، به یک معرفی نامه برای معافیت از محدودیت های سفر نیاز دارد. معرفی نامه، نامه ای است که بعد از تایید ویزای کار پس از فارغ التحصیلی از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC)دریافت می‌شود.

 

 • اگر یک دانشجوی بین‌المللی در زمان بحران کرونا، از مزایای اضطراری کانادا(CERB) استفاده کند، آیا هنوز واجد شرایط ویزای کار پس از فارغ التحصیلی(PGWP) یا اقامت دائم (PR) در کانادا می‌باشد؟

اگرمتقاضی به مزایای اضطراری کانادا(CERB) دست یابد، این قضیه روی صلاحیت متقاضی برای اخذ ویزای کار پس از فارغ التحصیلی(PGWP) یا اقامت دائم (PR) تاثیری ندارد.

 

 • در صورت تعلیق ترم تحصیلی، آیا می‌توان به صورت تمام وقت در کانادا کار کرد؟

ترم تعلیقی، به عنوان ترم تعطیلی نیست. متقاضی تنها می‌تواند به میزان ساعاتی که در مجوز تحصیلی وی قید شده، کار کند.

 

 • چه کسانی برای سفر به کانادا معاف هستند؟

آژانس خدمات مرزی کانادا اعلام کرده است که از تاریخ 8 جون 2020، افرادی که دارای ویزای توریستی کانادا هستند و اعضای خانواده آنها در کانادا هستند می‌توانند به خاک کانادا وارد شوند. این قانون در مورد افرادی که دارای ویزای موقت در کانادا هستند مانند افرادی که دارای ویزای دانشجویی یا کار هستند صدق نمی‌کند.

کرونا و شرایط لازم برای ورود به کانادا موارد زیر است:

  1. خانواده متقاضی دارای شهروندی کانادا (Citizenship) یا اقامت دائم (Permanent Resident) باشد.
  2. بیماری COVID-19 نداشته باشد و یا علائم یا علائمی از بیماری ویروس کرونا را نداشته باشد.

خانواده درجه یک شامل:

  1. همسر یا شریک زندگی
  2.  فرزندان
  3. پدر و مادر
  4. سرپرست (Guardian)

بیشتر بخوانید : کرونا و مهاجرت به کانادا

 

 • در صورت دریافت مجوز ورود به کانادا، چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

تمام افرادی که به کانادا وارد می‌شوند باید خود را به مدت 14 روز قرنطینه کنند. مهم نیست کشور مبداء یا نحوه ورود آنها از کجا باشد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *