بستن

صدور دعوت‌نامه استان بریتیش‌کلمبیا برای 494 متقاضی اقامت دائم کانادا

نوشته شده در 3 اسفند , 1399 توسط: visaline_cr

در تاریخ 16 فوریه 2021، استان بریتیش کلمبیا، برای 494 متقاضی دعوت‌نامه صادر کرد. در این قرعه‌کشی، برای 35 نامزد کارآفرین (Entrepreneur Immigration) و 459 متقاضی نیروی متخصص ( Skilled Worker) و فارغ التحصیل بین‌المللی (International Graduate) از گروه اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا و Skills Immigration دعوت‌نامه صادر شده است. حداقل امتیاز قرعه‌کشی استان بریتیش کلمبیا بر اساس نوع برنامه مهاجرتی، در این دوره بین 85 تا 104 بوده است.

اکسپرس‌انتری استان بریتیش‌کلمبیا Express Entry BC به اختصار EEBC  این نامیده می‌شود.

پذیرش متقاضیان از طریق  Express Entry BC 

نامزدهای این گروه مهاجرتی، برای درخواست اقامت دائم کانادا، از طریق برنامه استانی بریتیش‌کلمبیا، باید پروفایل اکسپرس‌انتری فدرال داشته باشند. پس از تایید و صدور دعوت‌نامه از سوی استان بریتیش‌کلمبیا، 600 امتیاز به امتیاز سیستم جامع رتبه‌بندی متقاضیان اضافه خواهد شد که با کسب این امتیاز در قرعه‌کشی بعدی اکسپرس‌انتری فدرال، برای دریافت اقامت دائم کانادا انتخاب خواهند شد.

پذیرش متقاضیان از طریق Skills Immigration

متقاضیان برای درخواست از طرق Skills Immigration ، ابتدا باید از طریق پورتال آنلاین بریتیش‌کلمبیا BC PNP، یک پروفایل ایجاد کنند و در سیستم ثبت نام مهاجرت مهارتی (Skills Immigration Registration System (SIRS) ) ثبت نام کنند. متقاضیان بر اساس عواملی مانند تحصیلات، سابقه کار، تسلط به زبان انگلیسی و محل کار مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

برنامه مهاجرتی Skills Immigration استان بریتیش‌کلمبیا چیست؟

استان بریتیش کلمبیا دارای برنامه مهاجرتی با نام Skills Immigration است. این برنامه برای افرادی است که دارای پیشنهاد کار (جاب آفر) در این استان هستند. این برنامه مهاجرتی دارای 5 زیرمجموعه است و گروه‌های یک تا چهار از طریق سیستم اکسپرس‌انتری دولت فدرال می‌توانند درخواست اقامت دائم دهند.

  • Skilled Worker Category

از شرایط اقدام برای این برنامه مهاجرتی، این است که متقاضی باید در یکی از مشاغل مورد نیاز بریتیش‌کلمبیا، علاوه بر سابقه کار در آن شغل، پیشنهاد کاری داشته باشد.

  • Healthcare Professional Category

برای گروه بهداشت و درمان، پزشکان، پرستاران، پرستاران روانپزشکی و متخصصان بهداشت، در صورت دارا بودن سابقه کار مرتبط با یازده شغل مورد نیازبریتیش کلمبیا می‌توانند اقدام کنند.

  • International Graduate Category

برای افرادی که در سه سال گذشته  از یکی از مؤسسات آموزشی بریتیش‌کلمبیا (کالج یا دانشگاه) فارغ‌التحصیل شده باشند.

  • International Post Graduate Category

افرادی که در مقطع فوق‌لیسانس یا دکتری، از یکی از دانشگاه‌های بریتیش کلمبیا فارغ‌التحصیل شده باشند که بیشترین درخواست این استان بر رشته‌های بهداشت، علوم کاربردی یا طبیعی است.

  • Entry Level and Semi-Skilled Worker Category

برای طبقه نیروی کار ماهر و نیمه‌ماهر، که در مشاغلی همچون گردشگری، توریسم، فرآوری غذا، راننده کامیون یا تریلر و افرادی که در منطقه شمال شرقی بریتیش کلمبیا (Northeast Development    Region of British Columbia) کار می‌کنند، طراحی شده است. البته این گروه مهاجرتی برای متقاضیان اکسپرس‌انتری صادق نیست.

برنامه Entrepreneur Immigration استان بریتیش‌کلمبیا چیست؟

در این برنامه از کارآفرینان با تجربه که قصد راه‌اندازی کسب و کار در استان بریتیش کلمبیا را دارند، استقبال می‌شود. متقاضیان بر اساس معیارهایی همچون تجربه کاری، تحصیلات، دارایی خالص، برنامه تجاری مورد نظر و میزان سرمایه گذاری برای راه اندازی کسب و کار ارزیابی می‌شوند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *