بستن

پادکست 24- کارت PR را آنلاین بگیرید، اقامت دائم کانادا برای پناهندگان بخش مراقبت های بهداشتی، برگزاری اکسپرس انتری فدرال و استانی

نوشته شده در 22 آذر , 1399 توسط: visaline_cr

 

در این پادکست خانم الهام صحت درباره پناهندگان کانادا توضیحاتی ارائه می‌کنند

و مشاور دفتر تهران به سوال شما در خصوص تاثیر سوءپیشینه بر مهاجرت به کانادا پاسخ خواهند داد.

 

پادکست 24

 

کارت اقامت دائم کانادا را بصورت آنلاین دریافت کنید

در پی همه‌گیری ویروس کرونا، وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا، اعلام کرد پورتال جدیدی به صورت آنلاین برای درخواست و دریافت کارت اقامت دائم متقاضیانی که در کانادا هستند ایجاد کرده‌اند و این سیستم روند پروسه را کاهش خواهد داد. در این پورتال، متقاضیان می‌توانند اطلاعات لازم را برای اداره مهاجرت و شهروندی، بصورت آنلاین، جهت درخواست کارت اقامت ارسال کنند.

 

قرعه‌کشی اکسپرس اینتری برگزار شد  

روز چهارشنبه مورخ نهم دسامبر 2020 جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد؛ در این قرعه کشی 5000 دعوتنامه برای متقاضیان اقامت دائم کانادا صادر شد. امتیاز این دوره در سیستم جامع رتبه بندی حداقل 469 بوده است که نسبت به دوره قبلی تغییری در امتیاز صورت نگرفته است. تا به این تاریخ تعداد 97،350 دعوت نامه در سال 2020 از طریق اکسپرس انتری برای متقاضیان صادر شده است.

 

دعوت نامه‌های استانی کانادا صادر شدند

در هفته گذشته برنامه های استانی نیز عقب نمانده اند و دعوت نامه های خود را برای متقاضیان اقامت دائم کانادا صادر کردند. استان ساسکچوان، بریتیش کلمبیا و نوااسکوشیا از استان هایی بودند که برای متقاضیان دعوت نامه صادر کردند.

 

اگر پناهنده هستید و در بخش مراقبت‌های بهداشتی فعالیت دارید می‌توانید اقامت کانادا بگیرید 

کانادا یک برنامه مهاجرتی ویژه‌، برای پناهندگان شاغل در بخش مراقبت‌های بهداشتی راه‌اندازی خواهد کرد. این برنامه فقط برای پناهجویانی است که در زمان شیوع ویروس کرونا در مراقبت‌های بهداشتی کار کرده‌اند. پذیرش درخواست های اقامت دائم کانادا، برای این پناهندگان که در بخش مراقبت های بهداشتی فعالیت دارند از تاریخ ۱۴ دسامبر 2020، آغاز خواهد شد.

 

پاسخ سوالات شما

اگر سوءپیشینه داشته باشیم میتوانیم برای مهاجرت اقدام کنیم؟

تاثیر سوء‌پیشینه روی مهاجرت، بر اساس قوانین کانادا سنجیده می‌شود. ممکن است شما به دلیل جرمی در ایران محکوم شده باشید و سوء‌پیشینه داشته باشید، اما در قانون کانادا جرم محسوب نشود . بالعکس یعنی در ایران موردی نداشته باشد اما در کانادا مشکل‌ساز باشد. لازم به ذکر است که اگر متقاضی بیش از شش ماه در کشور دیگری غیر از ایران زندگی کرده باشد، باید از آن کشور هم گواهی سوء‌پیشینه دریافت کنید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *