بستن

پادکست ۱۲ – بیمه اجتماعی کانادا – اسکیل ورکر – حمایت دولت از مردم کانادا

نوشته شده در 22 شهریور , 1399 توسط: visaline_cr

پادکست ۱۲ – بیمه اجتماعی کانادا – اسکیل ورکر – کانادا یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی دنیا، حمایت دولت کانادا از مردم، افزایش شغل در ماه آگوست

 

 

در این پادکست خانم الهام صحت درباره راه مهاجرتی اسکیل ورکر کانادا توضیحاتی ارائه می‌کنند

و مشاور  تهران به سوال شما در خصوص شماره بیمه اجتماعی (سین نامبر) پاسخ خواهند داد.

 

 

پادکست 12

 

 

 246000 شغل دیگر در ماه آگوست به مشاغل اضافه شد.

با شیوع ویروس کرونا و اعمال قرنطینه و محدودیت‌ها، حدود 3 میلیون شغل در کانادا از بین رفت. با این حال، افراد بیشتری به کار خود بازگشته‌اند. نتایج نظرسنجی در ماه آگوست نشان می‌دهد که با کم شدن محدودیت‌ها از سوی دولت، کانادایی‌ها به طور کامل و مهاجران به طور خاص اشتغال بیشتری داشته اند.

 

اکثر دستاوردهای شغلی در موقعیت‌های تمام وقت بوده است.

 

 

حمایت دولت کانادا برای افرادی که کار خود را از دست داده‌اند ادامه دارد.

مهاجرانی که به دلیل ویروس کرونا دچار مشکلات مالی شده‌اند می‌توانند از حمایت‌های دولت کانادا بهره‌مند شوند.

طبق آخرین گزارش‌ها حمایت مالی دولت کانادا، تا پایان ماه آگوست قابل اجرا بود، اما طبق آخرین خبرها اقدامات حمایت مالی  تمدید شده است. برای دریافت مزایای اضطراری، ارائه شده توسط دولت کانادا، نیروی کار خارجی موقت و دانشجویان بین المللی باید همان معیارهای کانادایی‌ها را داشته باشند.

این افراد باید حتما در کانادا زندگی کنند و دارای یک شماره بیمه اجتماعی یا همان سین نامبر باشند.

 

 

پرداخت حقوق به افرادی که موفق به بیمه اجتماعی یا سین نامبر نشده اند

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام کرده است که کارفرمایان کانادایی باید به نیروی استخدامی خود، حتی اگر هنوز موفق به دریافت شماره بیمه اجتماعی یا سین نامبر نشده‌اند حقوق پرداخت کنند. لازم به ذکر است نیروی کار خارجی باید ظرف سه روز از زمان استخدام، برای ارائه شماره بیمه اجتماعی خود به کارفرما اقدام کند ولی تا زمانی که در مرحله دریافت کارت هستند دریافت حقوق منوط به اعلام این شماره به کارفرما نیست.

 

کانادا یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی دنیا

کشور کانادا مقصد جذابی برای مهاجرت است، از دلالیل اصلی این جذابیت وجود بیش از 100 راه مهاجرتی به این کشور است. طبق آخرین آمار حدود صدها هزار نفر از اهالی خاورمیانه در کانادا زندگی می‌کنند که معمولا از طریق برنامه Skilled Workers یا همان برنامه نیروی متخصص به کانادا مهاجرت می‌کنند. دلیل این مساله هم این است که کانادا برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود در بازار کار به افراد دارای مهارت نیاز دارد. ارزیابی افراد در برنامه نیروی متخصص بر اساس عواملی چون سن، سابقه کار، سطح تحصیلات و تسلط به زبان صورت می‌گیرد. تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه مزیت مهمی برای متقاضیان جهت اقدام برای مهاجرت و همچنین  پس از ورود به کانادا محسوب می‌شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *