بستن

ویزای تحصیلی کانادا، یکی از پرطرفدارترین ویزاهای کانادا است!

نوشته شده در 10 اسفند , 1399 توسط: visaline_cr

چرا کانادا انتخاب خوبی برای ادامه تحصیل است؟

تعجب‌آور نیست که کانادا با تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی‌، با سیستم آموزشی در کلاس جهانی، فرهنگ دوستانه، یادگیری دو زبان فرانسه و انگلیسی و هزینه‌های زندگی مطلوب، در رتبه سوم جهان قرار دارد. در واقع، بسیاری از کانادایی‌های جدید، یعنی افرادی که موفق به اخذ تابعیت کانادا شده‌اند، از طریق ادامه تحصیل، مسیر خود را برای رسیدن به پاسپورت کانادا آغاز می‌کنند.

کانادا با برنامه‌های مختلف مهاجرتی، دانشجویان بین‌المللی را تشویق و پشتیبانی می‌کند، چرا که افرادی تحصیل کرده و مثمر ثمر در جامعه به دست می‌آورد که می‌توانند با تحصیلات و پشتکارخود، به عنوان یک کارآفرین، پزشک، مهندس، متخصص فنی، ورزشکار یا هنرمند و بسیاری مشاغل دیگر در کانادا زندگی کنند و باعث پیشرفت کانادا شوند.

سال گذشته کشور کانادا رتبه سوم را در جهان کسب کرد و سه عامل اصلی منجر به این افتخار گردید که عبارتند از سیستم کلاس جهانی دانشگاه‌ها و کالج‌ها، چند فرهنگی بودن و استقبال از مردم کشورهای دیگر و هزینه‌های مقرون به صرفه تحصیل و زندگی در مقایسه با ایالات متحده، استرالیا و انگلستان.

تحصیل و کار در کانادا

تحصیل در کانادا ارزش فوق العاده‌ای دارد. فارغ‌التحصیلان بین‌المللی می‌توانند واجد شرایط اجازه کار و برنامه‌های مهاجرت باشند که منجر به اقامت دائم می‌شود.

هنگام تحصیل تمام وقت در کانادا با اجازه تحصیل معتبر، دانشجویان می‌توانند در طول سال تحصیلی حداکثر 20 ساعت در هفته و در تعطیلات تمام وقت کار کنند.

همچنین پس از اتمام دوره تحصیلی، می‌توانند برای مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) اقدام کنند. مجوز کار پس از پایان تحصیل حداقل هشت ماه و حداکثر تا سه سال صادر می‌گردد و مجوز کار آزاد را به افراد می‌دهد.

دارندگان PWGP می‌توانند کار تمام وقت یا نیمه وقت را انتخاب کنند. آنها این امکان را دارند که برای خود یا کارفرما کار کنند. نکته بسیار مهم در مورد مجوز کار پس از پایان تحصیل این است که متقاضیان پس از دریافت آن  از شرط ارزیابی اثر بازار کار معاف هستند. این معافیت بدان معناست که کارفرما لازم نیست ابتدا ثابت کند که هیچ شهروند کانادایی یا فرد دارای اقامت دائم کانادا برای اشتغال به کار در دسترس نیست.

بیشتر بخوانید : هزینه تحصیل در کانادا

اخذ اقامت دائم کانادا پس از پایان تحصیل

فارغ‌التحصیل شدن از یک موسسه تحصیلات تکمیلی کانادا راه را برای بدست آوردن اقامت دائم این کشور هموار می‌کند.در هر یک از استان‌های کانادا حداقل یک جریان مهاجرتی برای اقامت دائم دانشجویان بین‌المللی که اخیراً از موسسات یک استان کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند ، اختصاص دارد. بسیاری از استان‌ها بیش از یک روش مهاجرتی دارند. دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند از طریق سیستم اکسپرس‌انتری (Express Entry) مهاجرت کنند می‌توانند از مزایای داشتن سابقه کار کانادایی برخوردار شوند. سیستم اکسپرس‌انتری، یک برنامه مهاجرتی مبتنی بر امتیاز است که افراد می‌توانند از طریق آن اقامت دائم خود را دریافت کنند. برنامه‌هایی مانند:

  • برنامه نیروی متخصص فدرال (امتیازبندی بر اساس تخصص، تحصیلات، سابقه کار و سطح زبان)
  • برنامه تجارت ماهر فدرال (تخصص حرفه ای که وابسته به دانشگاه نیست)
  • برنامه تجربه کانادایی (برای افرادی‌که در کانادا، سابقه کار دارند)
  • برنامه های استانی کانادا

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *