بستن

منقضی شدن کارت اقامت دائم خارج از کانادا

نوشته شده در 3 مهر , 1400 توسط: visaline_cr

افرادی که موفق به دریافت اقامت دائم کانادا می‌شوند، می‌دانند پس از ورود به این کشور اولین و مهم‌ترین اقدام درخواست برای صدور کارت اقامت دائم کانادا (PR Card) است. 

افراد مقیم کانادا باید بدانند پس از خروج از کانادا، برای بازگشت از طریق زمینی، هوایی یا دریایی باید کارت اقامت دائم (PR Card) خود را که دارای اعتبار است، همراه داشته باشند.

این نکته حائز اهمیت است که کارت اقامت دائم فقط در خاک کانادا صادر و یا تمدید می‌شود.

اگر خارج از کانادا هستید و کارت PR شما منقضی شده است، برای بازگشت به کانادا به یک مجوز ورود مسافرتی (Permanent Resident Travel Document – PRTD ) نیاز دارید. شما فقط می‌توانید خارج از کانادا برای این مجوز ورود مسافرتی درخواست دهید.

بدون دارا بودن کارت PR یا مجوز ورود مسافرتی نمی‌توانید به کانادا وارد شوید و پس از ورود به کانادا باید کارت اقامت خود را تمدید کنید.

اعتبار کارت PR هر پنج سال منقضی می‌شود، لذا باید ضمن کنترل تاریخ اعتبار آن، حداقل 90 روز قبل از مسافرت به خارج از کانادا، برای صدور کارت جدید درخواست نمایید.

بیشتر بخوانید :

کارت اقامت دائم کانادا

تمدید کارت اقامت دائم

در چه صورت می‌توان برای تمدید کارت اقامت دائم (PR Card) درخواست داد؟

کارت اقامت دائم کانادا (PR Card) پنج سال اعتبار دارد. برای آنکه بتوانید این کارت اقامت را تمدید کنید باید 730 روز (دو سال) از این 5 سال را در خاک کانادا حضور داشته باشید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *