بستن

پادکست 15- صدور مجوزهای بررسی پرونده های اسپانسیرشیپ همسر ، تمدید محدودیت سفر به کانادا

نوشته شده در 12 مهر , 1399 توسط: visaline_cr

 

 

در این پادکست خانم الهام صحت، وکیل مهاجرتی ویزالاین، درباره ویزای اسپانسرشیپ همسر توضیحاتی می‌دهند

و مشاور دفتر تهران به سوال شما در خصوص محدودیت‌های سفر به کانادا پاسخ خواهند داد.

 

پادکست 15

برنامه Masters Graduate PNP استان اُنتاریو بازگشائی شد

 یکی از برنامه های مهاجرتی استان اُنتاریو، ویژه فارغ التحصیلان فوق لیسانس است که مدت ها بود اقدامی برای آن صورت نگرفته بود اما روز سه شنبه 29 سپتامبر 2020 بازگشائی شد ولی در چند ساعت به حد نصاب رسید و پورتال آن بسته شد. متقاضیان برای ارائه درخواست از طریق این برنامه مهاجرتی، نیازی به جاب آفر یا پیشنهاد کاری ندارند و نیازی نیست که در زمان ارائه درخواست در کانادا حضور داشته باشند.  متقاضیان برای درخواست این برنامه باید مقطع فوق لیسانس خود را از یکی از موسسات آموزشی استان اُنتاریو دریافت کرده باشند، دارای سطح زبان انگلیسی یا فرانسه در تمامی مهارت‌ها برابر با CLB 7  باشند، حداقل یک سال در کانادا زندگی کرده باشند و بر حسب تعداد اعضای خانواده و درآمد سالانه، دارای تمکن مالی لازم باشند.

 

سرعت بررسی پرونده‌های اسپانسرشیپ همسر افزایش یافت.

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام کرده است که سرعت بررسی درخواست‌های اسپانسرشیپ همسر را افزایش خواهد داد و در اکتبر، نوامبر و دسامبر 2020، در هر ماه 6 هزار پرونده را پردازش خواهد کرد و برای این سرعت بخشیدن به بررسی پرونده ها تعداد کارکنان را 66 درصد افزایش داده است. همچنین قصد دارد با استفاده از فناوری جدید، درخواست کاغذی را دیجیتالی کند که به کارمندان این امکان را می‌دهد تا از راه دور کار کنند و بتوانند به سرعت درخواست‌ها را پردازش کنند. در هفته‌های آینده، فناوری‌های جدید آزمایشی برای انجام مصاحبه با متقاضیان از راه دور اجرا می‌شود. اداره مهاجرت و شهروندی کانادا گفته است اقداماتی بابت تسهیل پروسه بایومتریک (انگشت‌نگاری) انجام خواهد شد ولی جزئیاتی اعلام نکرده است. بدین ترتیب تعداد درخواست‌های اسپانسرشیپ همسردر سال 2020تا پایان سال به ۴۹ هزار مورد خواهد رسید.

 

 56 هزار مجوز تحصیلی کانادا صادر شده است!

وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام کرده در حال حاضر 56000 تأییدیه مرحله اول برای درخواست‌های اجازه تحصیل صادر شده است و دانشجویانی که این تاییدیه را دریافت کردند می توانند تحصیل خود را به صورت آنلاین شروع کنند. از طرف دیگر دولت فدرال با همکاری سازمان سلامت و بهداشت کانادا، در حال بررسی و برنامه‌ریزی جهت حضور دانشجویان بین‌المللی در کانادا و موسسات آموزشی هستند.

 

محدودیت سفر به کانادا تا پایان اکتبر 2020 تمدید شد.

ممنوعیت سفر به کانادا تا پایان اکتبر 2020 تمدید شد.با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، کانادا مجدد محدودیت‌های سفر به این کشور را برای یک ماه دیگر تا 31 اکتبر 2020 (تا هالووین) تمدید کرد. بر اساس این محدودیت‌ها، مسافران خارجی که به دلایل غیرضروری مثلا تفریحی یا گردشگری سفر می‌کنند، اجازه ورود به کانادا ندارند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *