بستن

بروزرسانی قوانین اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا ۲۰۲۰

نوشته شده در 20 خرداد , 1399 توسط: visaline_cr

 

شروع تحصیل در کانادا به صورت آنلاین در پاییز 2020 می‌تواند شما را واجد شرایط کار در کانادا کند. همچنین می‌تواند شانس شما  را برای دریافت اقامت دائم کانادا، از طریق برنامه‌های اکسپرس انتری (Express Entry) مانند برنامه‌های استانی (PNP) و سایر برنامه‌های مهاجرتی را بهبود بخشد.

در سال‌های اخیر، اخذ اقامت دائم کانادا (PR) رقابتی‌تر شده است. کشور کانادا با طراحی برنامه‌های مهاجرتی مختلف این راه را برای متقاضیان هموار کرده است. کانادا معیارهایی مانند سن، مهارت‌های زبان، تحصیلات و تجربه کار را ارزیابی می کند. یکی از راه‌های رسیدن به اقامت دائم کانادا، تحصیل در این کشور است. تحصیل کردن در کانادا منجر به یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسه، اخذ مدرک تحصیلی معتبر و کسب تجربه کاری در کانادا می‌شود.

 

داوطلبانی که می‌خواهند شانس خود را برای اقامت دائم کانادا بهبود بخشند، ممکن است بخواهند برای تحصیل در کانادا، مسیر آموزشی را در نظر بگیرند.

 

در دوران تحصیل و بعد از تحصیل در کانادا کار کنید

یکی از مواردی که کانادا را منحصر به فرد می کند این است که به دانشجویان بین المللی اجازه می‌دهد تا در حالی که در کانادا تحصیل می‌کنند کار کنند و همچنین پس از اتمام برنامه آموزشی مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) را کسب کنند.

دانشجویان بین‌المللی، اجازه کار 20 ساعت در هفته خواهند داشت ضمن اینکه در تعطیلات می‌توانند بصورت تمام وقت کار کنند. علاوه بر این، همسر دانشجویان بین‌المللی در حین ویزای تحصیلی و در زمان ویزای کار پس از فارغ التحصیلی(PGWP )واجد شرایط اجازه کار تمام وقت هستند.

کسب تجربه کار کانادایی برای دانشجویان بین‌المللی نیز بسیار سودمند است، زیرا این تجربه کاری کانادایی می‌تواند آنها را برای انواع مختلف برنامه‌های مهاجرتی واجد شرایط سازد و امتیاز بیشتری را برای آنها به ارمغان آورد.

 

چگونه می‌توانید در کانادا تحصیل کنید و اقامت دائم کانادا (PR) را دریافت کنید

با یک مثال این راه را به شما نشان می‌دهیم: متقاضی پس از دریافت ویزای تحصیلی کانادا، دوره 2 ساله رشته حسابداری را در یکی از کالج‌های مورد تایید اداره مهاجرت و عضو DLI را گذرانده و موفق به اخذ مدرک Diploma می‌شود. پس از پایان تحصیل، درخواست ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) می‌دهد که به میزان طول تحصیل وی صادر می‌شود. متقاضی از این مجوز کار، یک سال بصورت تمام وقت را مشغول به کار در کانادا می‌شود و سپس می‌تواند از طریق برنامه اکسپرس انتری، برای برنامه تجربه کانادایی اقدام کند و در خواست اقامت دائم دهد.

 

سیاست جدید اداره مهاجرت و شهروندی کانادا برای دریافت ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP)

سابق بر این افرادی که دوره تحصیل خود را بصورت آنلاین می‌گذراندند امکان دریافت ویزای کار پس از فارغ التحصیلی را نداشتند، اما با وجود شرایط جدید و شیوع ویروس کرونا، اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، این اجازه را به دانشجویانی که دارای ویزای تحصیلی هستند و نمی‌توانند وارد کانادا شوند، می‌دهد تا ترم سپتامبر2020 خود را به صورت آنلاین شروع کنند و لطمه ای برای دریافت ویزای کار پس از فارغ التحصیلی وارد نمی‌شود. این دوره آنلاین جزء دوره تحصیل محسوب خواهد شد.

 

تحصیل بصورت آنلاین در پاییز ۲۰۲۰ باعث می شود تحصیل در کانادا مقرون به صرفه تر شود

خوشبختانه، سیاست جدید کانادا تحصیل در این کشور را حتی ارزانتر می‌کند، زیرا دانشجو می‌تواند با تحصیل آنلاین در کشور خود برای چند ماه، هزینه‌های زندگی را پس‌انداز کند و پس از ورود به کانادا برای ترم جدید با پیدا کردن کار کسب درآمد کند چرا که کشور کانادا  از هر زمان دیگری به نیروی کار نیاز خواهد داشت تا لطمه اقتصادی که در بحران کرونا وارد شده است را جبران کند.

 

بیشتر بخوانید : مزایای تحصیل در کانادا

 

هزینه تحصیل در کانادا در ۲۰۲۰

کانادا در حال حاضر یکی از ارزان‌ترین مقصدها برای دانشجویان بین‌المللی است چرا که دلار کانادا نسبت به سایر ارزها مانند دلار آمریکا، یورو و پوند انگلیس مقرون به صرفه تر است.

دانشجویانی که برنامه آموزشی خود را در پاییز 2020 در کانادا آغاز می‌کنند، می‌توانند با کیفیت بالا و مقرون به صرفه ادامه تحصیل دهند. همچنین حق کار در کانادا را در طول تحصیل و پس از اتمام تحصیل خواهند داشت و این می‌تواند یک مزیت رقابتی اصلی هنگام ارسال درخواست اقامت دائم کانادا باشد.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *